Bronco Kick / naskok

By | 22.02.2008

Bronco Kick jest jednym z kopnięć wykonywanych w pozycji stojącej w kierunku z góry na dół. Celem jest leżący przeciwnik. Wykonuje się to kopnięcie po lekkim wyskoku w górę. Powierzchnią uderzającą są obie pięty, stopy powinny być złączone.

W tej technice wykonywany jest skok na leżącego przeciwnika. W czasie wyskoku stopy są podnoszone poprzez zgięcie kolan i trzymane blisko siebie. Gdy stopy znajdą się na niewielkiej wysokości nad przeciwnikiem (ok. 20 cm), nogi są energicznie wyprostowywane i wbijane w jego ciało. Rysunek na podstawie “Get Tough!”, W.E. Fairbairn’a.

Praktycznie bardzo trudne jest sparowanie takiego kopnięcia. Przede wszystkim natychmiast spycha ono przeciwnika do defensywy, zostawiając mu jedynie możliwość odtoczenia się od atakującego jako próbę ucieczki. Chociaż przeciwnik może usiłować chronić ciało rękami, ciężar ciała atakującego napastnika podwojony impetem uzyskanym z naskoku powoduje, że jego pięty uderzają z ogromną siłą, z dużym prawdopodobieństwem zadania ciężkich lub bardzo ciężkich obrażeń.

One thought on “Bronco Kick / naskok

  1. pretorian23

    na dobicie dobre ale jak wroog lezy juz na ziemi to lepsze sposoby by go zmacerowac bez skakania i ryzyka skrecenia kostki lub wywrocenia. kopniecia pilkarskie a prezycyjne w nogi ew,przyklek na wrogu kolanami.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.