Jest to kolejna z metod skutecznego użycia otwartych dłoni. Ostatnio zdobywa sobie obiegowe określenie „stereo”, warto jednak mieć na uwadze, że również uderzenie w jedno ucho, jeśli będzie trafione, odniesie natychmiastowy skutek w postaci większego lub mniejszego oszołomienia przeciwnika. To uderzenie powinno być używane gdy przeciwnik ma na sobie niczego, co by chroniło uszy.

Dłonie do tego uderzenia powinny być lekko zgięte, palce trzymane razem. W ten sposób ręce formują się w swego rodzaju kubeczki, którymi należy uderzyć równocześnie w oba uszy tak aby ich otwory znajdowały się w przestrzeni utworzonej pod dłońmi. Rysunek na podstawie „Get Tough!” W.E. Fairbairn’a.

Uderzenie nie musi być bardzo silne. Rzeczywistym czynnikiem działającym jest w tym przypadku powietrze wtłaczane do ucha środkowego. Z dużym prawdopodobieństwem może to spowodować pęknięcie jednego lub obu bębenków oraz przynajmniej łagodną formę wstrząsu mózgu. Efektem tego będzie, jeśli nie nokaut, to przynajmniej chwilowa niezdolność przeciwnika do walki, co pozwala na podjęcie dowolnej kontynuacji. Uderzenie to można wykonywać zarówno znajdując się przed przeciwnikiem jak i od tyłu.

Aby samemu odczuć możliwy efekt takiego uderzenia, można je ostrożnie zaaplikować samemu sobie, używając minimalnej siły.