Bronco Kick / naskok

Bronco Kick jest jednym z kopnięć wykonywanych w pozycji stojącej w kierunku z góry na dół. Celem jest leżący przeciwnik. Wykonuje się to kopnięcie po lekkim wyskoku w górę. Powierzchnią uderzającą są obie pięty, stopy powinny być złączone.

W tej technice wykonywany jest skok na leżącego przeciwnika. W czasie wyskoku stopy są podnoszone poprzez zgięcie kolan i trzymane blisko siebie. Gdy stopy znajdą się na niewielkiej wysokości nad przeciwnikiem (ok. 20 cm), nogi są energicznie wyprostowywane i wbijane w jego ciało. Rysunek na podstawie „Get Tough!”, W.E. Fairbairn’a.

Praktycznie bardzo trudne jest sparowanie takiego kopnięcia. Przede wszystkim natychmiast spycha ono przeciwnika do defensywy, zostawiając mu jedynie możliwość odtoczenia się od atakującego jako próbę ucieczki. Chociaż przeciwnik może usiłować chronić ciało rękami, ciężar ciała atakującego napastnika podwojony impetem uzyskanym z naskoku powoduje, że jego pięty uderzają z ogromną siłą, z dużym prawdopodobieństwem zadania ciężkich lub bardzo ciężkich obrażeń.Kategorie:Walka wręcz, WW2 combatives

Tagi: ,

1 reply

  1. na dobicie dobre ale jak wroog lezy juz na ziemi to lepsze sposoby by go zmacerowac bez skakania i ryzyka skrecenia kostki lub wywrocenia. kopniecia pilkarskie a prezycyjne w nogi ew,przyklek na wrogu kolanami.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: